Субота, 28.12.2024, 23:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Науково-методичний відділ Сумського ОІППО

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Перлини малої Батьківщини
AnastasiaДата: П`ятниця, 15.01.2010, 14:44 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Завжди турбувало питання - невже все цікаве і достойне уваги зібрано десь там, закордоном? Чому у пошуках вражень ми звикли мандрувати в далекі краї, почас не відаючи і не цікавлячись навіть минулим тих міст, містечок і селищ, де нам випала доля народитись? І чому для нас так звично поважати чуже, і нехтувати своє, рідне? Можливо, варто знати, цінувати і берегти той шматочок землі, що став для нас Малою Батьківщиною? І пишатися його красотами і минульщиною? І гордо і захопливо розповідати при нагоді, у якому дивовижному куточку України нам пощастило жити?

Ось деякі відгуки учасників нашого проекту "Перлини малої Батьківщини", котрі побували на екскурсії в м. Лебедині:

Лебединщина – це одна з перлин, котра яскраво сяє у вінку Сумщини. Відвідавши цей край, ми познайомилися із щедрими людьми Лебединщини, цікавою історією. Побували у пед. коледжі, ЗОШ №7, художньому музеї. Але особливо мене вразила скульптурна композиція, присвячена героям, котрі загинули у роки Великої Вітчизняної війни. Це – лебідь у польоті, який своїм крилом підтримує пораненого воїна. Гордістю лебединців є пам’ятник Т.Г.Шевченку. (Гаврильчук О.В., Путивльска ЗОШ №1)

…Цікавими були екскурсії до Лебединського пед. училища, краєзнавчого музею. Хвилюючою була розповідь про заснування Лебедина, героїзм його мешканців у роки Великої Вітчизняної війни. Як щира подяка загиблим стоїть у центрі Лебедина пам’ятник загиблим воїнам. Сюди приходять школярі і молодята, які йдуть у нове життя, просячи благословення. (Лимар Л.О., Роменський р-н)

Незабутнє враження справила зустріч з письменником Борисом Івановичем Ткаченком. Ця людина все своє життя віддала історії вивчення рідного краю. Вразила його розповідь про роботу над книгою про Голодомор. (Ляшенко С.М., Шосткінська ЗОШ №12)

…Типові для українського поселення вузенькі вулички…Спокій. Тиша. Врівноваженість. Буденність. Подвір’я маленької місцевої церковиці – «держава в державі» - свої закони, свій власний, особливий плин часу. Цей час взагалі зупиняється, коли бачиш меморіал Слави – над курганом плине лебідь, що рятує солдата – біль, щем, пам'ять…Пам'ять, що вшановується прийдешнім поколінням учнів у народних звичаях, традиціях, обрядах: коровай на рушнику, український одяг, дівоча скриня, світлиця – і дитини в колисці. (Кізенко Т.М., Недригайлівська СЗОШ І-ІІІст.)

Діліться з нами своїми враженнями та знаннями про Сумщину!

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: